Çin Aile Birleşimi Şartları (Değişti)

Çin Aile Birleşimi vizesi nedir

ÇİN AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Çin Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Nedir?

Çin akraba ziyaret vizesi ya da aile bütünlüğü vizesi Q1 olarak tanınan vize tipidir. Çine aile birleşimi maksadıyla yolculuk eden Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşının aile fertlerine ve aynı sebeplerden dolayısıyla Çin’e yolculuk eden Çin Halk Cumhuriyetin de ikamet / seans izinlerine sahip başka ülkelerin vatandaşlarının aile fertlerine verdiği Çin vize tipidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Konsolosluk yetki sahibi şahıssa bu vakti belirlemektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Türkiye cumhuriyeti sınırları ortamında tespit edilen Çin Konsoloslukları müracaat noktalarıdır.

Çin Aile Birleşimi

Çin Aile Birleşimi

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport: Geçerlilik vakti en az altı ay ve boş vize sayfası tespit edilen pasaportun aslı ve pasaportun fotoğrafının bulunduğu sayfanın fotokopisi.

Fotoğraf: 2 resim güncel olmak koşuluyla arka fonu beyaz biometrik fotoğraf.

Çin’de yaşam sürdürmekte olan Çin vatandaşı ya da Çin’de oturma hakkına sahip olan yabancı uyruklu vatandaşın göndermiş bulunduğu çağrı. Hem de çağrınin üstünde şunların vurgulanması lüzumludur.

Davet edilen bireyin verileri: Ad, soy isim, cinsiyet, doğum tarihi.

Davet edilen bireyin seyahatine dair bilgiler: Çin’e gidiş nedeni, ülkeye giriş tarihi, Çin’deki kalma vakti, çağrı eden şahsıyla yakınlık derecesi.

Davet eden bireyin verileri: Davet eden bireyin, isimi, soy isimi, telefonu.

Davet eden bireyin Çin nüfus cüzdanının fotokopisi ya da yabancı uyruklu vatandaşın pasaport, ikamet belgesinin fotokopisi.

Başvuru sahibi ile çağrı eden bireyin akrabalık temasını gösteren belgenin (evlilik cüzdanı, doğum belgesi, güvence kurumundan alınan akrabalığı gösteren belge ya da noterden tasdikli evrak) aslı ve fotokopisi.

Vize müracaat sahibinin savcılıktan alacağı sabıka kaydının aslı.

Başvuru sahibinin en az 5.000 USD lirası olmak üzere banka hesap defteri ya da banka mevduatı.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden 2 hafta evvelce ya da bir ay evvelce müracaat gerçekleştirmek esastır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri aracılığı ile alınabilir.

Çin Aile Birleşimi Vizesi Soruları

Çin evlilik vizesi nedir?

Çin Halk Cumhuriyeti’ne evlilik ve aile birleşimi dolayısıyla gelecek olanlar için oluşturulmuş bir vize türüdür. Çin’de uzun süreli ikamet etmek için, Çin aile birleşimi vizesi, yani Q1 vizesi talep etmeniz gerekecektir. Ancak kısa süreli ikametlerinizde Q2 vizesi talep edilmelidir.
Çin’de Nasıl Evlenilir? Aile Birleşimi Nasıl yapılır?

Çin’de evlenecekseniz. Nikah memurundan gün alınmalıdır.. Türkiye’den evlenmeye giderken yanınıza Nüfus müdürlüğünden A postilli form B / evlilik kayıt örneği / Bekarlık belgesi almanız gerekir. Evlendikten sonra Aile Birleşimi işlemlerine başlayabilirsiniz.


Eşim Çin vatandaşı ben nasıl vize alırım?

Çin vatandaşı eşi, vize başvurusu için aşağıdaki evrakları hazırlayarak Bulgaristan eş vizesine başvurabilir. Çin Vize Başvuru Formu. En az 15 ay geçerliliği olan pasaport. Çin makamlarınca düzenlenmiş evlenme belgesi. Adli sicil kaydı 2 adet biometrik fotoğraf. İkametgah belgesi Banka hesap özeti, gelir belgeleri