Çin Aile Ziyareti Vizesi Şartları (Değişti)

Çin Aile ziyareti vizesi nasıl alınır

ÇİN AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ NEDİR?

Çin aile ziyareti vizesi, Çin’de ikamet eden aile, akraba ya da yakınları ziyaret etmek amacıyla alınması gereken vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Çin aile ve dost ziyareti vizesi şahıslara konsolosluk yetki sahibi şahıslarının tespit ettiği vakit vaktinde verilir. Bu yüzden şahıslar giriş çıkış tarihlerini net şekilde ispatlayan bilet bulgularını konsolosluk yetki sahibi şahıslarına sunmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Çin aile ve dost ziyareti vizesi alabilmek üzere şahısların Çin Konsolosluğu’na müracaat yapması esastır. Bunun dışında bir kurum ya da kuruluş Çin vizesi vermek üzere yetki sahibi şahıs değildir.

Çin Aile Ziyareti Vizesi 2023

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport: Geçerlilik vakti en az altı ay ve boş vize sayfası tespit edilen pasaportun aslı ve pasaportun fotoğrafının bulunduğu sayfanın fotokopisi.

Fotoğraf: 2 resim güncel olmak koşuluyla aka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.

Adli Sicil Arşiv Kaydı sorgulatılmalı ve ‘Sicil Kaydı Yoktur’ yazısının isimli ibraz edilmelidir. Adliyeden son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır.

İkametgâh Belgesi: Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen şahıslar ıslak imzalı ve mühürlü ikametgâh belgesi almalıdır.

Davetiye-Davetiye mektubunda Çin’e çağrı eden bireyin isim ve soy isim, telefon ve imzası olmalıdır. Davet edilen şahsın Çin’e gidiş amacı, varış tarihi, Çin’deki ikamet, ikamet vakti ve çağrı eden şahısla olan yakınlık durumu, giderlerin kaynağı belirtilmelidir. Çin’e çağrı eden şahsın nüfus cüzdan ya da pasaport fotokopisi ve ikamet tezkere fotokopisi evraklara eklenmiş olmalıdır.

Akraba İlişkisini Gösterir Belge: Başvuran şahıs ile çağrı eden şahıs arasındaki akraba temasını gösteren belgelerden evlilik cüzdanı, doğum belgesi, güvence kurumunun vermiş bulunduğu akraba teması gösteren belge ya da akraba temasını gösterir noter evrakının aslı ve fotokopisi gerekmektedir.

Banka Hesap Cüzdanı: Banka hesabında en az 5.000 USD bakiye olması gereklidir. Kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü alınmalıdır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen bireylerin ve çağrı eden bireylerin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına koyması gerekmektedir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Çin’den istikbal çağrı şahısların bulgularını detayları ile barındırmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar seyahat edecekleri tarihten bir ay evveline müracaatlarını yapabilirler. En çok ise 2 hafta kalaya müracaat gerçekleştirmek esastır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek amacıyla şahıslar vize merkezleri ile etkileşime geçebilirler.

Çin Aile Ziyareti Vizesi S.S.S

Çin Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Çin Aile Ziyareti vizesinin sonuçlanma süresi 5-10 iş günüdür. Uzun süreli vize kategorilerinden olan evlilik/aile birleşimi vize başvuruları yaklaşık 45-60 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Çin Aile Ziyareti Davetiye Nereden Alınır?

Davetiye Çin Göçmenlik Bürosundan alınmalıdır. Noter onaylı davetiyenin orjinalinin yanında fotokopisi de ibraz edilmelidir. Oturum izni belgesi: Davetiyeyi gönderen kişinin Çin oturma iznini kanıtlayan oturma izni belgesi sunulmalıdır.

Davetle Çin Aile Ziyareti Nasıl Alınır?

Davetiye Çin Yabancılar Şube onaylı olmalı ve davet edilen kişinin bilgileri eksiksiz yazılmalıdır. Başvuru sahibi seyahati esnasında davet belgesini yanında bulundurmalıdır. Seyahat Belgesi: Seyahat sonrasında da en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport ile başvuru tamamlanmalıdır.

Çin Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.