Çin Vatandaşlık İşlemleri Şartları (Değişti)

Çin vatandaşlık işlemleri nasıl yapılır

ÇİN VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ NEDİR?

Çin’de vatandaşlık hakkı elde etmek isteyen şahısların başlatması gereken işlemelerdir. Zaten dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin’de vatandaşlık hakkı elde etmek diğer ülkelerde olmasından daha zor olacaktır.

bunun dışında vatandaşlık hakkı elde etmek amacıyla bir çok ölçüt ve koşularadır. Şahıslar bu ölçütleri karşılaşmağı takdirde yalnızca müracaat işlemlerini başlatabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Çin vatandaşlığı vakti Çin Konsolosluğu doğrultusundan belirlenmektedir. Bu vakit uzatılabilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Çin Konsolosluğu’na müracaat yapılmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Diğer vize müracaatlarında bulunduğu gibi aynı evrakları sunmak gerekmektedir. Bu evraklara ek olarak koşulları dair ispatlayıcı belgelerin de bulunması gerekmektedir.

Çin Vatandaşlık İşlemleri

Çin Vatandaşlık İşlemleri

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar lüzumlu evrakları hazırlandığı takdirde ve ölçütleri sağaldığı taktirde istediği vakit müracaatta bulunabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere şahıslar yetki sahibi şahıs vize merkezleri ile irtibat kurabilirler.

Çin Vatandaşlık İşlemleri Şartları S.S.S

Çin Vatandaşlık İşlemleri Nedir?

Çin vatandaşlığı en kolay şekilde kan yolu ile kazanılabilir. Bunun için ebeveynlerden birisinin Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Çin vatandaşlığı için Çin Göçmenlik ve Vatandaşlık Ofisi’nin belirlediği koşullar yetine getirilmelidir. Bu koşullar şu şekildedir;

  • Çin’in istikrarını arttıracak yatırımlar yapmak
  • Çin’de üst düzey bir görev yapmak
  • Çin vatandaşlarının iş istihdamını arttıracak kişiler

Çin Vatandaşlığı İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Çin vatandaşlık işlemleri için Çin dış temsilciklerine başvuru yapılması gerekir. Vatandaş olmak isteyen kişi randevuyu şahsen almalıdır.

Çin Vatandaşlığı Başvuru Süreci Nasıl İlerler?

Çin vatandaşlığına başvuruda bulunduğunuz zaman ülke, tüm gerekli incelemeleri kendi yapacaktır. Siz teslim etmeniz gereken evrakları teslim edeceksiniz. Sonrasında onay gelmesini bekleyeceksiniz. Bu süreçte hemen her ülkede kabul gören bazı durumlar Çin için de geçerlidir. Kendi ülkenizde büyük suçlara karışıp hüküm giymişseniz başvuru hakkınız söz konusu olmaz. Bu suçlar arasında özellikle insan ticareti ve terör başlıkları ciddiyetle reddedilir. İkisi, ülke sınırlarına dâhil olduktan sonra affı olmayan suçlar kategorisine girmektedir.