Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Çin Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:istanbul.china-consulate.org’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For People's Republic Of China
Consultation For People's Republic Of China
Consultation For People's Republic Of China
Consultation For People's Republic Of China
Previous
Next
Çin Vize Ücretleri 2020
Çin Vize Ücretleri 2020

ÇİN VİZE ÜCRETLERİ

 

Şahısların vize ücretleri vize vakitlerine ve seyahat nedenlerine göre farklılık göstermektedir. Çin konsolosluğu bu ücreti belirler.

Çin Vize Ücreti Soruları

Çin vize ücretleri ne kadardır? 2021

Çin Halk Cumhuriyeti yabancı ülke vatandaşlarına farklı vize türleri ve buna bağlı olarak farklı vize ücretleri belirlemiş ve sunmuştur. Standart Çin vizesi ücretleri 3 aylık tek giriş için 150 USD, 3 aylık çift giriş için 200 USD, standart davetiyeler dışında kalan vize türü için; 6 aylık çok giriş için 220 USD, 1 yıllık çok giriş içinse 300 USD olarak belirlenmiştir.

Çin vizesi 2021 ücreti nedir?

Çin vizesi 2021 yılı ücreti döviz kurunda oluşabilecek farklılıklardan etkilenebilse de standart Çin vize ücreti ortalama 150 dolar civarındadır. Alınacak vize türüne göre ücret değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurularında acente aracılığı şartı gelmiş ve grup başvuruları yapılması zorunlu hale getirilmiştir.

Çin vize ücreti 2021 yılında arttı mı?

Çin vizesi başvuru ücreti dolar bazında aynı kalsa da doların döviz kurundaki yükselişinden dolayı TL bazında artmıştır. Ancak dolar bazında bir değişikliğe gidilmemiş olup, başvurulacak vize türüne göre değişmekle beraber ortalama 150 dolar civarındadır.