Çin Vizesi

Çin vizesi, seyahat ve ticari hedefler başta olmak üzere çalışma, oturma, ziyaret gibi nedenlerle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları doğrultusundan Çin Halk Cumhuriyeti’nin yetki sahibi kişi makamlarına müracaat ederek alması gereken resmi bir izindir. Çin vizesi başvurusu, yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları amacıyla değil çoğu ülkenin vatandaşları amacıyla zorunludur. Ülkenin demografik, sosyolojik ve politik yapısı, Dünya’nın çoğu ülkesinden değişik olmakla eş güdümlü bunun bir yansıması olarak vize politikası da başka ülkelere nazaran son derece değişiktir.

Çin Vize S.S.S

Çin İçin Vize Gerekli mi?

Bordo pasaportlu Türk vatandaşlarının Çin seyahatinden önce Çin vizesi alması gerekmektedir.

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin vizesi almak isteyen kişiler yetkili vize başvuru merkezlerine başvurarak Çin vize işlemlerini başlatırlar.

Çin Vize z ne demek?

Çin Çalışma Vizesi (Z); Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinde çalışma amaçlı olarak seyahat edecek olan kişilerin başvurması gerekli olan vize türüdür. Çin’de çalışmak isteyen kişilerin Çin’den ve Türkiye’den temin etmeleri gereken belgeleri bulabilecekleri detaylı vize sayfasıdır.

Çin Vize Ücreti Ne Kadar?

Standart Çin vizesi ücretleri 3 aylık tek giriş için 150 USD, 3 aylık çift giriş için 200 USD, standart davetiyeler dışında kalan vize türü için; 6 aylık çok giriş için 220 USD, 1 yıllık çok giriş içinse 300 USD olarak belirlenmiştir.

Çin Vizesi Gerekli Evraklar sayfamızı ziyaret ediniz.