Çin Vizesi Pasaport Vize Randevu

Çin Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Dünyanın en kalabalık nüfusuna ve Asya’nın en eski topraklarına ev sahipliği yapan ülkesi Çin, toplamda 9,6 milyon KM karelik alanda, 1,34 milyar insanın yaşadığı dev bir ülke. Yalnızca nüfusu ve kapladığı coğrafi alan ile değil, ticari anlamda da son 20 yıla damgasını vuran Çin, hem e-ticaret hem de üretimin merkezi konumunda.

Ülkemizden Çin’e yapılan yolculuklar, genel çerçevede ticari anlaşmalar, ithalat-ihracat ve çeşitli alışverişleri kapsarken, turizm amaçlı ve öğrenim amaçlı olarak da ülkeye seyahat gerçekleştiren ve gerçekleştirmeyi planlayan birçok insan mevcut.

Türkiye ile Çin’in ticaret merkezi şehirleri arasında, uçuş mesafesi ile ortalama 10 saatlik bir mesafe bulunuyor. Bu yolculuğu gerçekleştirmek için ise Çin vizesi almak durumundasınız.

Türkiye’den Çin’e gitmek isteyen Bordo Pasaportlu Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu mevcut (Hong Kong ve Makau özerk bölgeleri hariç). Bu işlem ise ortalama 7-15 gün arası sürmekte. Hong Kong ve Makau vize istemediği için bu bölgeye yapılan bir seyahat sonrası, Çin’e giriş yapabileceği bilgisi ise tamamen yanlış.

Çin Vize Randevusu Açıldı

Çin seyahati, günümüzde pek çok işyerinin çalışanlarına sağladığı imkânlar arasında yer alıyor. Bu imkân doğrultusunda ise Çin’den uygun fiyatlı ürünlerin ithalatı ve ticari anlaşmalar yapılması bekleniyor. Hâl böyle olunca da Türkiye ile Çin arasında ticari sebeple yaşanan bir seyahat yoğunluğu gerçekleşiyor. Ayrıca Çince öğrenmek isteyen ve burada eğitim almak isteyen pek çok öğrenci de sık sık öğrenim görmek adına Çin’i tercih ediyor. Bu gibi durumlarda, Çin vizesi almak ise zorunlu bir durum.

Çin vizesi olmadan Çin topraklarında yalnızca Hong Kong ve Makau bölgesine seyahat edebiliyorsunuz. Bu topraklara gerçekleştireceğiniz bir vizesiz seyahat durumunda, Çin’in diğer eyaletlerine giriş sağlamak için tekrar Türkiye’ye dönmeli ve Türkiye’den vize başvurusu gerçekleştirmelisiniz.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek ve öncesinde her türlü detayı yerine getirerek rahat bir Çin seyahati gerçekleştirmek istiyorsanız, Çin vize randevusu açıldı. Alacağınız bir Çin Konsolosluğu randevusu ile sorunsuzca Çin’e ulaşabilirsiniz. Vize merkezimiz, bu işlem için sizlerden desteğini esirgemeden, 7/24 hizmetinizde. Hemen şimdi iletişim kurarak, Çin vizesi detaylarını öğrenebilirsiniz.

Çin Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Aile birleşimi, basın mensubu, oturum izni, mesleki eğitim, öğrenci ve çalışma vizeleri, uzun süreli Çin vizesi olarak bilinen vize türleridir. Bu vizeler ile 180 gün ve 180 günden uzun sürecek seyahatlerinizi karşılamak amacı ile işlem yaptırabilirsiniz.

Kısacası, Çin vizesi uzun süreli alınabilen bir vizedir. Ancak, bu vize türüne sahip olmak adına, geçerli bir sebebiniz olması gerektiğini de unutmamak gerek. Öğrenci değişim programına bağlı uzun bir seyahat, Çin’de üniversite okumak, kalıcı olarak yerleşmek, aile birleşimi gerçekleştirmek ya da çalışma maksadıyla bulunmak, bu sebepler arasında yer alan geçerli nedenlerdir.

Çin vizesi almak adına vize başvuru merkezimize başvurarak, bu gibi niyetleriniz adına uzun süreli vizelerinizi, size sunacağımız kusursuz başvuru desteği ile elde edebilirsiniz. Bu sayede sizler aklınızı gereksiz prosedürler ve gereksiz bilgiler ile meşgul etmezken, biz sizler adına her türlü detayı düşünür ve sizden yalnızca 2 noktada destek isteriz. Bu noktalardan birisi Çin vizesi alabilmek adına gereken evraklarınızın eksiksiz tamamlanması iken, bir diğeri ise Çin Konsolosluğu randevunuza gelmenizdir.

Çin Vizesi Ücretleri Güncellendi

Çin’de yaşamak, Çin’de eğitim görmek, Çin’de ticari faaliyetler sürdürmek ya da Çin’e turistik bir gezi gerçekleştirmek… Sebebi her ne olursa olsun, Bordo Pasaport (Umuma mahsus) sahibiyseniz, Çin vizesi almak durumundasınız.

Çin’e vize almak için yapmanız gereken işlemler arasında, vize tipinize uygun gişe ya da online ödeme gerçekleştirmek de bulunuyor. Geçtiğimiz yılın fiyatlarının değiştiği ve 2023 yılının uygulandığı bu ortamda, Çin vizesi ücretleri güncellendi ve yürürlüğe girmiş oldu. Hali hazırda tek girişli, çift girişli ya da çok girişli vize tipleri, birbirlerinden ayrı olarak ücretlendiriliyor ve başvurunuza göre fiyatları belirleniyor. Çin vize ücretleri güncel listesi ise şu şekilde;

  • Tek Girişli 3 Aylık Vize – 58 $ (USD)
  • Çift Girişli 6 Aylık Vize – 87 $ (USD)
  • Çok Girişli 6 Aylık Vize – 116 $ (USD)
  • Çok Girişli 1 Yıllık Vize – 195 $ (USD)

İhtiyaç duymanız dahilinde, ek ücret karşılığında Ekspres Servis adı altında hizmet söz konusu olup, Çin vize işlemlerinizin bu doğrultuda hızlandırılabildiğini de bildirmek isteriz.

Çin Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Çin, Türk vatandaşları arasında Bordo Pasaport sahiplerine vize uygulamasını zorunlu koşuyor ve aynı zamanda Çin vizesi almak ortalama 7 gün ile 15 gün arasında sonuçlanıyor. Bu süreçte yapılan işlemler esnasında, başvuru alınması, başvuru incelenmesi, dosyaların bir araya getirilmesi, başvurunuzun hazırlanması gibi işlemler sağlanıyor ve yapacağınız konsolosluk harcı ödemesi sonrasında, Çin Konsolosluğu’ndan başvurunuz ile birlikte randevu alınıyor. Çin Konsolosluğu’nda gerçekleşecek olan vize randevu ve pasaport işlemleri sırasında, sizlere birkaç sorudan oluşan bir mülakat yapılıyor. Mülakat sonrasında ise vizenizin süresi belirlenerek tarafınıza bildiriliyor.

Tüm prosedürler esnasında, sizlerin sorumluluğu yalnızca evraklarınızın bir araya getirilmesi ve bize ulaştırılması olurken, son noktada mülakata girmeniz de zorunlu bir işlem olarak, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından şart koşuluyor. Randevu sonrasında sizler evinizin ya da işinizin yolunu tutarken, bizler ise pasaportunuzun hazır olma sürecini takip etmeye devam ediyoruz. Hazırlanan pasaportunuza ait vize kontrollerini sağladıktan sonra, tarafınıza istediğiniz adrese ulaştırmak üzere pasaportunuzu gönderiyor ve sizlere iyi yolculuklar dilemekten mutluluk duyuyoruz.

Çin Vizesi Pasaport Vize Randevu S.S.S

Çin Vize Randevu Nasıl Alınır?

Ankara Çin Büyükelçiliği ve Çin Konsoloslukları randevu çevrim içi randevu sisteminden alınır. Randevu başvuru sahibi tarafından şahsen alınabilir.

Çin vizesi için nereye başvurulur?

Çin’in Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu bulunuyor. Yakınlık durumunuza göre bunlardan birine vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu kendiniz yapabileceğiniz gibi herhangi bir yetkili acente aracılığıyla da başvurabilirsiniz.

Çin Vize ve Randevu Almak Kolay mı?

Çin vizesi almak, Çin vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilmesine rağmen alınması zor bir vizedir. Türkiye vatandaşları Çin Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Çin vizelerini alabilirler.

Çin Turist Vize sayfamızı ziyaret ediniz.