Covid-19 Ve Çin Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Çin Covid koşulları

Covid-19 Ve Çin Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Virüsü yaymakla suçlanan Çin Cumhuriyeti, tüm bu iddiaları yalanlarken bir yandan da ülke içindeki Covid-19 önlemleriyle dünyanın en kalabalık ülkesinde böylesi bir virüsün yayılmasını engellemekle uğraşıyor.

Özellikle virüsün başladığı Wuhan kentini tamamen karantina altına alan Çin devleti, dışarıdan gelen tehlikelere karşı da sıkı önlemler alıyor.

Ülke genelinde ilan edilen olağanüstü halin yerini yavaş yavaş eski düzene bırakan Çin’de vize başvuruları bir süre daha işlem görmeyecek.

Özellikle ülke içinde yaşayan vatandaşların, yurt dışına çıkma isteği bu denli yüksekken. Avrupa ülkeleri Çin’den gelen vize başvurularını şimdilik kabul etmeme kararı aldı.

Çin Cumhuriyeti Vize Başvurusu İçin Gerekenler

Çin üzerinden vize başvuruları birçok kategoriye ayrılmış durumda. Özellikle hedef ülke olarak gösterilen Çin, her ne kadar başvuru sayısı az da olsa vize başvuruları için gerekenlerin listesini yayınladı;

  • Pasaport
  • İlgili Çin firmasının ilettiği davetiye.
  • Davet eden şirketin temsilcisi veya şirkete dair bir faaliyet belgesi
  • Nufus Cüzdanı Fotokopisi
  • 2 adet vesikalık resim
  • Faaliyet Belgesi
  • Vergi Levhası fotokopisi
  • DilekçeCovid-19 Ve Çin Cumhuriyeti Vize Başvurusu 1 – Covid 19 Ve Çin Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Covid-19 Ve Çin Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Son zamanların en büyük virüs salgını olarak bilinen Covid-19’un çıkış noktası olarak bilinen Çin, Avrupalı pek çok ülke tarafından kamuoyunu yanlış yönlendirme ve çeşitli sağlık suçları ile hedef ülke konumuna getirildi. Son olarak Çin’e gönderilen uçakla vatandaşlarımızı aldık ve ülkemizde karantina altında iyileşmelerini bekledik.

Pazartesi, Salı, Perşembe 09:30 – 12:00 saatleri içinde vize başvurusu yapmak isteyenler için parmak izi alma işlemi uygulanır. Aynı gün içinde öğleden sonra saat15:00 – 17:00 içinde yine vize dağıtım işlemi yapılır.

Normal işlem süresi 5 gün olan vize başvurularında, ekstra 25 Euro ödeyerek 1 gün içerisinde başvuru sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz.

NOT: Başvuru reddedildiği takdirde vize başvurusu için ödediğiniz miktar geri iade edilmez.

Böyle zor bir sürecin ardından yaralarını sarıp turist çekmeye devam etmek isteyen Çin, vize başvurularını tekrardan aktif etmek istiyor. Özellikle iş amaçlı göçlerin yoğun yaşandığı Çin için, ucuz eleman çalıştırmak önem taşıyor. Covid-19 sürecinde yalnız bırakılsa da, vize başvurularını öncelik sırasına uygun olarak almaya devam eden Çin’e konsolosluk üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Covid-19 Ve Çin Cumhuriyeti Vize Başvurusu S.S.S

Çin Vizesi Covid-19 Uygulaması Nedir?

Vatandaşlarımızın ÇHC’ye seyahat etmeden önce Kovid-19 bağlamında ÇHC makamlarınca alınmış olan ve ülkeye girişte uygulanan kısıtlamalar hakkında ÇHC’deki temsilciliklerimizin tavsiye ve uyarılarını dikkate almaları uygun olacaktır.

Çin Vizesi İçin Covid-19 Aşı Gerekiyor mu?

Çin Vizesi almak isteyen kişilerin Covid-19 Aşılarının tam olması gerekmektedir.

Çin Covid -19 QR Kod Nedir?

25 Kasım 2020'den itibaren, Türkiye'den veya Çin üzerinden Çin'e uçmak isteyen yabancı yolcular, İnternet web sitesinde SAĞLIK BEYANNAMESİ talep etmeye davet edilmektedir. https://hrhk.cs.mfa.gov.cn/H5/ veya QR kodunu cep telefonuyla tarayın, burada kişisel bilgileri doldurmaları, sağlık durumlarını bildirmeleri, iki virolojik test için sertifikaları taramaları ve göndermeleri gerekir (RT-PCR). ) ve "IgM) COVID-19'a yönelik "negatif" nükleik asit testleri (IgM antikorları) (uçağa binmeden 48 saat önce yapılır) ve pasaport bilgi sayfası. Büyükelçilik, SAĞLIK Statüsü vermek için yukarıdaki belgeleri çevrimiçi olarak kontrol edecektir. 

Çin Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.