Çin Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

çin konsolosluk iletişim bilgileri

Çin Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Çin Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Uzak doğunun ve dünyanın büyüyen devlerinden biri olan Çin, özellikle Çince öğrenmek isteyen kişilerin, üniversite eğitimini Çin’de almak isteyen bireylerin ya da bu ülkede bulunan tedarikçiler ile ticari iş birliği yapmak isteyen iş adamlarının uğrak yeri.

Çin’e gitmek için ihtiyaç duyduğunuz tek şey ise bir vize. Vize almadan gidebileceğiniz Çin toprakları, Hong Kong ve Makau. Ancak, bu bölgelerden giriş yapmanız, Çin’in diğer bölgelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Eğer seyahat planınızda Çin’e bu şekilde giriş yapmak yer alıyorsa, geri dönüp Türkiye’den tekrar vize almanız gerektiğini unutmayın. Gaziantep, Çin Başvuru Merkezi, sizlere Çin vizesi almak konusunda destek sunarken, Vize Başvuru Merkezi olarak haftanın 7 günü hizmet veriyoruz.

Çin Vize Başvuru Merkezi – Adana

Çin gezilerini planlarken, kulaktan duyma bilgilere inanmayın. Çin Halk Cumhuriyeti topraklarına, Çin vizesi almadan giriş yapabileceğiniz kısmen doğru olmakla birlikte, yeterli bilgi edinmeden yapacağınız seyahat sonrası seyahat programınız çerçevesinde tekrar vize ihtiyacı duyabilirsiniz. Örneğin, Hong Kong’dan giriş yaptığınız Çin, bir başka eyaleti olan Şangay’a geçiş yapmanız için sizden mutlaka vize isteyecektir.

Yanılgıya düşmemek ve Çin vizesi almak konusunda doğruları yerine getirmek için Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz ile irtibat kurmaktan çekinmeyin. Adana, Çin Vize Başvuru Merkezi olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. Aklınızda bulunan sorulara, sıkça sorulan sorular başlıkları altında yanıt bulabilir ve ayrıca ofislerimiz ile kesintisiz irtibat kurabilirsiniz.

Çin Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Hatay, Çin Vize Başvuru Merkezi ofisimiz, siz değerli misafirlerimize hizmet vermek üzere kurulmuş olan ofislerimizden yalnızca biri. Yurt dışına eğitim almak üzere çıkmak isteyen öğrencilerden, ticari amaçla çıkmak isteyenlere, tatil ve turistik gezi yapmak isteyenlerden, aile ziyareti gerçekleştirmek isteyenlere kadar her anlamda hizmet eden Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz, her anlamda yanınızda.

Hatay başvuru merkezlerimizden yapacağınız Çin vizesi başvurularınızda, sizleri doğru yönlendirmek üzere 10 yıllık deneyimimizi sektöre yansıtıyoruz. Sizler Çin vizesi almak konusunda emellerinize ulaşırken, bizler ise sizlere bulunduğunuz şehirde hizmet etmekten onur duyuyoruz. Tamamen profesyonel, uzman ekip arkadaşlarımızın yönergeleri sayesinde gerçekleşen bu durum, sizleri kolay, pratik ve hızlı bir şekilde vize sahibi yapacaktır.

Çin Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Kahramanmaraş, Çin Vize Başvuru Merkezi olarak, siz değerli müşterilerimize özel olarak hizmet veriyor olmak, bizleri mutlu ediyor. Kahramanmaraş’ta bulunan ofisimize şahsen uğrayarak hem Çin vizesi nasıl alınır hem de Çin’e nasıl vize başvurusu yapılır öğrenebilirsiniz. Ek olarak belirtmek isteriz ki, vermiş olduğumuz bu bilgiler ve vize için ihtiyaç duyacağınız gerekli belgeler listesi, tamamen ücretsiz olarak tarafınıza sunulacaktır.

Çin vizesi almak için hangi belgelere ihtiyaç duyulur gibi önemli bir konuya cevap bulmadan önce, siz değerli misafirlerimizi ofislerimizde ağırlıyor ve seyahat amacınıza bağlı olarak hangi vizeye ihtiyaç duyacağınızı analiz ediyoruz. Bu fırsattan yararlanmak için Vize Başvuru Merkezi Kahramanmaraş ofisimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Çin Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Mersin’de ikamet eden vatandaşlarımız için Çin Vize Başvuru Merkezi olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Vize randevusu oluşturmak, aile birleşimi vizesi almak, eğitim vizesi ya da Çin vizesi alırken ihtiyaç duyulacak olan dokümanlar listesine ulaşmak için ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ofislerimiz Çin vizesi almak için gerçekleştireceğiniz başvuruya istinaden, tüm müşterilerimize 2023 yılı içerisinde güncellenmiş olan gerekli evraklar listesini ücretsiz verdiği gibi aklınızdaki sorulara da uzmanlar eşliğinde yanıt veriyor ve siz değerli müşterilerimize vize başvuru süreci boyunca danışmanlık hizmeti sunuyor. Bu hizmetten faydalanmak üzere yapmanız gereken tek şey ise ofislerimizi ziyaret etmek, ücretsiz danışma hattımızı aramak ya da acil vize hattı üzerinden bizler ile iletişime geçmek.

Çin Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Şanlıurfa ilinde yaşayan vatandaşlarımızın vize hizmeti alması için kurulan Vize Başvuru Merkezi ofisimiz, aynı zamanda Çin Vize Başvuru Merkezi olarak da faaliyetlerini yürütmekte ve bu ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımıza hizmet sunmaktadır. Uzman, deneyimli ve kalifiye personelleri ile birlikte aklınızdaki tüm sorulara yanıt verebilecek donanımda olan ofislerimiz, Avrupa Birliği Schengen Bölgesi içerisinde yer alan ülkeler için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekle birlikte, ilk başvuru süreciniz boyunca yanınızda yer almaya da devam edecektir.

Çin vizesi almak, kolay iş değildir. Ancak, %99 gibi bir vize başarı oranı da tesadüf değil. Başvuru merkezleri ve çalışanlarımız ile yürüttüğümüz doğru çalışmalar neticesinde, sizler de Çin vizesi alabilirsiniz. Bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin.

Çin Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

Çin Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize İşlemleri Nedir?

Çin vizesi almak isteyen kişiler talep ettikleri vize türüne göre vize evraklarını hazırlayarak Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Hatay vize başvuru merkezlerine başvuru yapmalıdır.

Çin Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Hangi Bölgeleri Kapsar?

Çin Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay vize başvuru merkezlerinde Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz bölgesinde yaşayan vize başvuru sahipleri işlem yapabilir.

Çin Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize Kaç Günde Çıkar?

Çin vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-10 iş günüdür.

Çin Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Çin Vize Ücretleri (Değişti)

Çin vize ücret bilgisi

 

ÇİN VİZE ÜCRETLERİ

Şahısların vize ücretleri vize vakitlerine ve seyahat nedenlerine göre farklılık göstermektedir. Çin konsolosluğu bu ücreti belirler.

✅ Çin Turistik Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Çin Ticari Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Çin Aile Ziyaret Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Çin Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri

140 Euro

Çin Vize Ücreti S.S.S

Çin vize ücretleri ne kadardır? 2023

Çin Halk Cumhuriyeti yabancı ülke vatandaşlarına farklı vize türleri ve buna bağlı olarak farklı vize ücretleri belirlemiş ve sunmuştur. Standart Çin vizesi ücretleri 3 aylık tek giriş için 150 USD, 3 aylık çift giriş için 200 USD, standart davetiyeler dışında kalan vize türü için; 6 aylık çok giriş için 220 USD, 1 yıllık çok giriş içinse 300 USD olarak belirlenmiştir.

Çin vizesi 2023 ücreti nedir?

Çin vizesi 2023 yılı ücreti döviz kurunda oluşabilecek farklılıklardan etkilenebilse de standart Çin vize ücreti ortalama 150 dolar civarındadır. Alınacak vize türüne göre ücret değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurularında acente aracılığı şartı gelmiş ve grup başvuruları yapılması zorunlu hale getirilmiştir.

Çin vize ücreti 2023 yılında arttı mı?

Çin vizesi başvuru ücreti dolar bazında aynı kalsa da doların döviz kurundaki yükselişinden dolayı TL bazında artmıştır. Ancak dolar bazında bir değişikliğe gidilmemiş olup, başvurulacak vize türüne göre değişmekle beraber ortalama 150 dolar civarındadır.

Çin Vizesi Pasaport Vize Randevu

Çin Vize Reddi Kesin Çözüm

Çin vize reddi nasıl yapılır

ÇİN VİZE REDDİ

Çin Vize Reddi Hakkında

NEDENLERİ NEDİR?

Şahısların evraklarında kusur olması ya da yalan beyan bulunması Çin vize reddi meydana gelmesine sebep olabilir.

İTİRAZ HAKKI

Vize reddi hallerinde şahıslar itiraz hakkına sahiptir.

İTİRAZ ŞEKLİ

Dilekçe sunarak şahıslar itirazda bulunabilirler.

Çin Vize Reddi

Çin Vize Reddi

ÜCRET İADESİ VAR MI?

Hiçbir vize reddinde ki gibi Çin vize reddinde de şahıslara vize ücretleri isime edilmemektedir.

Çin Vize Reddi S.S.S

Çin Vize Ret Kararına Nasıl İtiraz Edilir?

Vize başvuru sahibi Çin Konsolosluğu tarafından verilen vize ret kararı bir mektupla eline ulaştığında bu karara bir itiraz dilekçesi ile itirazda bulunabilir.

Çin Vize Ret Kararına İtiraz Süresi Nedir?

Çin vize ret kararı eline ulaşan vize başvuru sahibi bir ay içinde vize ret kararına bir dilekçe ile başvuruda bulunabilir. Vize ret kararı kesinleşirse mahkeme yolu açıktır. Çin vize başvuru sahipleri öncelikle Çin Vize Başvuru Formunu eksiksiz ve hatasız doldurmalıdır.

Çin Vize ne gibi durumlarda reddedilir?

Çin Konsolosluğu tarafından verilen kararlar doğrultusunda vizeye onay çıkmaması sık karşılaşılan bir durumdur. Başvuru sahibinin kendi ülkesine döneceğine dair yeterli güvence verememesi ve seyahati kanıtlayıcı belgelerin eksikliği gibi kriterler, ret sebepleri arasındadır.

Çin Vize Ücret sayfamızı ziyaret ediniz.

Çin Aile Birleşimi Şartları (Değişti)

Çin Aile Birleşimi vizesi nedir

ÇİN AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Çin Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Nedir?

Çin akraba ziyaret vizesi ya da aile bütünlüğü vizesi Q1 olarak tanınan vize tipidir. Çine aile birleşimi maksadıyla yolculuk eden Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşının aile fertlerine ve aynı sebeplerden dolayısıyla Çin’e yolculuk eden Çin Halk Cumhuriyetin de ikamet / seans izinlerine sahip başka ülkelerin vatandaşlarının aile fertlerine verdiği Çin vize tipidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Konsolosluk yetki sahibi şahıssa bu vakti belirlemektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Türkiye cumhuriyeti sınırları ortamında tespit edilen Çin Konsoloslukları müracaat noktalarıdır.

Çin Aile Birleşimi

Çin Aile Birleşimi

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport: Geçerlilik vakti en az altı ay ve boş vize sayfası tespit edilen pasaportun aslı ve pasaportun fotoğrafının bulunduğu sayfanın fotokopisi.

Fotoğraf: 2 resim güncel olmak koşuluyla arka fonu beyaz biometrik fotoğraf.

Çin’de yaşam sürdürmekte olan Çin vatandaşı ya da Çin’de oturma hakkına sahip olan yabancı uyruklu vatandaşın göndermiş bulunduğu çağrı. Hem de çağrınin üstünde şunların vurgulanması lüzumludur.

Davet edilen bireyin verileri: Ad, soy isim, cinsiyet, doğum tarihi.

Davet edilen bireyin seyahatine dair bilgiler: Çin’e gidiş nedeni, ülkeye giriş tarihi, Çin’deki kalma vakti, çağrı eden şahsıyla yakınlık derecesi.

Davet eden bireyin verileri: Davet eden bireyin, isimi, soy isimi, telefonu.

Davet eden bireyin Çin nüfus cüzdanının fotokopisi ya da yabancı uyruklu vatandaşın pasaport, ikamet belgesinin fotokopisi.

Başvuru sahibi ile çağrı eden bireyin akrabalık temasını gösteren belgenin (evlilik cüzdanı, doğum belgesi, güvence kurumundan alınan akrabalığı gösteren belge ya da noterden tasdikli evrak) aslı ve fotokopisi.

Vize müracaat sahibinin savcılıktan alacağı sabıka kaydının aslı.

Başvuru sahibinin en az 5.000 USD lirası olmak üzere banka hesap defteri ya da banka mevduatı.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden 2 hafta evvelce ya da bir ay evvelce müracaat gerçekleştirmek esastır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri aracılığı ile alınabilir.

Çin Aile Birleşimi Vizesi Soruları

Çin evlilik vizesi nedir?

Çin Halk Cumhuriyeti’ne evlilik ve aile birleşimi dolayısıyla gelecek olanlar için oluşturulmuş bir vize türüdür. Çin’de uzun süreli ikamet etmek için, Çin aile birleşimi vizesi, yani Q1 vizesi talep etmeniz gerekecektir. Ancak kısa süreli ikametlerinizde Q2 vizesi talep edilmelidir.
Çin’de Nasıl Evlenilir? Aile Birleşimi Nasıl yapılır?

Çin’de evlenecekseniz. Nikah memurundan gün alınmalıdır.. Türkiye’den evlenmeye giderken yanınıza Nüfus müdürlüğünden A postilli form B / evlilik kayıt örneği / Bekarlık belgesi almanız gerekir. Evlendikten sonra Aile Birleşimi işlemlerine başlayabilirsiniz.


Eşim Çin vatandaşı ben nasıl vize alırım?

Çin vatandaşı eşi, vize başvurusu için aşağıdaki evrakları hazırlayarak Bulgaristan eş vizesine başvurabilir. Çin Vize Başvuru Formu. En az 15 ay geçerliliği olan pasaport. Çin makamlarınca düzenlenmiş evlenme belgesi. Adli sicil kaydı 2 adet biometrik fotoğraf. İkametgah belgesi Banka hesap özeti, gelir belgeleri

Çin Öğrenci Vize Şartları (Değişti)

Çin öğrenci vize şartları nelerdir

ÇİN ÖĞRENCİ VİZESİ

Çin Öğrenci Vizesi Hakkında Nedir?

Çin’de lise, üniversite ya da yüksek lisans, hekime eğitimi alabilmek isteyen şahısların müracaat yapması gereken bir vize türüdür. Şahıslar eğitimlerini tespit edilen vakit vaktinde Çin’de alır ve lüzumlu gördüğünüz durumda eğitimlerini tamamlayabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Çin öğrenci vizesi şahıslara eğitim alacakları vakit vaktinde verilmektedir. Bu vakit daha sonra Çin’de uzatılabilinir. Şahıslar bu vakit bitmeden uzatma işlemleri amacıyla müracaatlarını yapmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Çin Konsoloslukları müracaat yapılacak resmi kurumlardır. Vize merkezleri de müracaatlarda şahıslara yardımcı olmaktadır.

Çin Öğrenci Vize İşlemleri

Çin Öğrenci Vize İşlemleri

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Pasaport. Çin X1 vizesi amacıyla geçerli pasaportunuz lüzumlu olup seyahat ardından en az 8 ay daha geçerlilik vakti olan pasaportlar kabul edilmektedir.
 2. Kimlik. Çin öğrenci vizesi amacıyla nüfus cüzdanınızın fotokopisi gerekmektedir.
 3. Fotoğraf. Uzun vakitli Çin öğrenci vizesi amacıyla 2 resim vesikalık fotoğraf getirmelisiniz. Vesikalık fotoğrafınızın arka fonu beyaz olmalıdır. Yalnızca güncel olan vesikalık fotoğraflar kabul edilmektedir.
 4. Okul Kayıt Mektubu. Çin’de eğitim görmeyi planladığımız okuldan alacağınız kayıt mektubu Çin’de uzun vakitli eğitim görmek amacıyla gitmek istediğinizi gösteren bir ispattır.
 5. Sabıka Kaydı. Çin X1 vizesi amacıyla isimli sicil kaydınızı gösteren belgeyi getirmelisiniz. Sabıka kaydınızın üstünde isimli sicil kaydı yoktur yazısı yer almalıdır. Bu belge isimli sicil kaydıyla eş güdümlü alınmalıdır.
 6. Sıhhat raporu. Çin X1 vizesi amacıyla sıhhat hâlinizi gösteren belgeyi getirmelisiniz. Sıhhat raporunuzun konsoloslukça kabul edilmesi amacıyla raporunuzu tam teşekküllü devlet hastanesinden kurul doğrultusundan onaylı olarak almış olup üstünde ıslak imza ve mühür yer almalıdır.
 7. Eski Pasaport. Uzun vakitli Çin öğrenci vizesi amacıyla şu anda geçerli pasaportunuzla eş güdümlü eski pasaportunuzu da vermelisiniz.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden 1 ay evvel müracaat gerçekleştirmek iyi olacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Yetkili vize merkezleri randevu işlemleri amacıyla hizmet vermektedir.

Çin Öğrenci Vizesi Soruları

Çin öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

Çin Halk Cumhuriyeti, öğrencilere, eğitim süresine bağlı 2 tip vize imkânı tanımıştır. Eğer Çin’de 180 günden daha uzun süreli eğitim almayı düşünüyorsanız X1 tip vizeye, 180 günden kısaysa X2 tip vizeye başvurmanız uygundur. Uzun süreli olan X1 tip vizenin ortalama çıkma süresi 10 gün civarındadır.

Çin öğrenci vizesi veriyor mu?

Çin vizesi öğrenci başvuruları için eğitim kurumu belgeler ve Türkiye’de eğitim alınan okuldan alınacak güncel belgelerle başvuru yapılmalıdır. Tek girişli ve çok girişli vize türünde yapılan başvurular, Çin Büyükelçiliği tarafından onaylanır.

Çin öğrenci vizesi nasıl alınır?

Çin öğrenci vizesi almak isteyen kişiler gerekli evraklarla birlikte yetkili vize başvuru merkezinden randevu almalıdır.

Çin Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Çin Vatandaşlık İşlemleri Şartları (Değişti)

Çin vatandaşlık işlemleri nasıl yapılır

ÇİN VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ NEDİR?

Çin’de vatandaşlık hakkı elde etmek isteyen şahısların başlatması gereken işlemelerdir. Zaten dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin’de vatandaşlık hakkı elde etmek diğer ülkelerde olmasından daha zor olacaktır.

bunun dışında vatandaşlık hakkı elde etmek amacıyla bir çok ölçüt ve koşularadır. Şahıslar bu ölçütleri karşılaşmağı takdirde yalnızca müracaat işlemlerini başlatabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Çin vatandaşlığı vakti Çin Konsolosluğu doğrultusundan belirlenmektedir. Bu vakit uzatılabilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Çin Konsolosluğu’na müracaat yapılmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Diğer vize müracaatlarında bulunduğu gibi aynı evrakları sunmak gerekmektedir. Bu evraklara ek olarak koşulları dair ispatlayıcı belgelerin de bulunması gerekmektedir.

Çin Vatandaşlık İşlemleri

Çin Vatandaşlık İşlemleri

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar lüzumlu evrakları hazırlandığı takdirde ve ölçütleri sağaldığı taktirde istediği vakit müracaatta bulunabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere şahıslar yetki sahibi şahıs vize merkezleri ile irtibat kurabilirler.

Çin Vatandaşlık İşlemleri Şartları S.S.S

Çin Vatandaşlık İşlemleri Nedir?

Çin vatandaşlığı en kolay şekilde kan yolu ile kazanılabilir. Bunun için ebeveynlerden birisinin Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Çin vatandaşlığı için Çin Göçmenlik ve Vatandaşlık Ofisi’nin belirlediği koşullar yetine getirilmelidir. Bu koşullar şu şekildedir;

 • Çin’in istikrarını arttıracak yatırımlar yapmak
 • Çin’de üst düzey bir görev yapmak
 • Çin vatandaşlarının iş istihdamını arttıracak kişiler

Çin Vatandaşlığı İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Çin vatandaşlık işlemleri için Çin dış temsilciklerine başvuru yapılması gerekir. Vatandaş olmak isteyen kişi randevuyu şahsen almalıdır.

Çin Vatandaşlığı Başvuru Süreci Nasıl İlerler?

Çin vatandaşlığına başvuruda bulunduğunuz zaman ülke, tüm gerekli incelemeleri kendi yapacaktır. Siz teslim etmeniz gereken evrakları teslim edeceksiniz. Sonrasında onay gelmesini bekleyeceksiniz. Bu süreçte hemen her ülkede kabul gören bazı durumlar Çin için de geçerlidir. Kendi ülkenizde büyük suçlara karışıp hüküm giymişseniz başvuru hakkınız söz konusu olmaz. Bu suçlar arasında özellikle insan ticareti ve terör başlıkları ciddiyetle reddedilir. İkisi, ülke sınırlarına dâhil olduktan sonra affı olmayan suçlar kategorisine girmektedir.

Çin Transit Vize Şartları (Değişti)

Çin transit vize işlemleri

ÇİN TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Çin Transit Vize İşlemleri Nedir?

Çin vize çeşitleri arasında tespit edilen Çin transit vizesi (G vizesi); Çin’den transit geçiş yapacak şahıslara verdiği bir vize türüdür. Çin üzerinden rastgele bir üçüncü ülkeye geçişlerde havalimanı sınırlarından çıkılmadığı prosese 24 saate kadar vize alınmasına lüzum yoktur.

Havalimanından çıkılması ya da 24 saatten daha uzun bir vakit konaklama gerektiren hallerde transit vize alınması gerekmektedir. 24 saatten az kalınması halinde Türk vatandaşlarından vize talep edilmemektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Çin üstünden bir üçüncü ülkeye geçişlerde havalimanı sınırlarından çıkılmışımızı prosese 24 saate vize alınmasına lüzum yoktur. Havalimanından çıkılması ya da 24 saatten daha uzun bir vakit konaklama gerektiren hallerde transit vize alınması gerekmektedir. 24 saatten az kalınması halinde Türk vatandaşlarından vize talep edilmemektedir.

Çin Transit Vize

Çin Transit Vize

NEREYE BAŞVURULUR?

Çin transit vizesi amacıyla şahıslar müracaatlarını Çin Konsolosluklarına yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Adli Sicil Arşiv Kaydı sorgulatılmalı ve ‘Sicil Kaydı Yoktur’ yazısının isimlı ibraz edilmelidir. Adliyeden son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır.
 • İkametgâh Belgesi
 • Banka Hesap Cüzdanı
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Çin transit vizesine müracaat gerçekleştirmek amacıyla şahıslar seyahat tarihlerinden en çok iki hafta evvelce müracaatlarını gerçekleştirmiş olmalıdır. Bu vakit şahısların seyahatlerini problemsiz bitirmesi amacıyla uzatılabiliriz.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Çin transit vizesi alabilmek isteyen şahıslar randevularını vize merkezleri aracılığı ile alabilir ve vize merkezleri rehberliğinde evraklarını tamamlama işlemlerini yapabilirler.

Çin Transit Vizesi S.S.S

Çin Konsolosluğu kimden transit vize istemez?

Çin’de 24 saatten az kalanlardan transit vize istenmez.

Çin transit vize istiyor mu?

Çin’de 24 saatten fazla kalacak kişilerin Çin transit vizesi alması gerekmektedir.

Çin transit vizesi nereden alınır?

Çin transit vizesi sınır kapısında alma imkanı bulunmamaktadır.

Çin vize ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Çin Aile Ziyareti Vizesi Şartları (Değişti)

Çin Aile ziyareti vizesi nasıl alınır

ÇİN AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ NEDİR?

Çin aile ziyareti vizesi, Çin’de ikamet eden aile, akraba ya da yakınları ziyaret etmek amacıyla alınması gereken vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Çin aile ve dost ziyareti vizesi şahıslara konsolosluk yetki sahibi şahıslarının tespit ettiği vakit vaktinde verilir. Bu yüzden şahıslar giriş çıkış tarihlerini net şekilde ispatlayan bilet bulgularını konsolosluk yetki sahibi şahıslarına sunmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Çin aile ve dost ziyareti vizesi alabilmek üzere şahısların Çin Konsolosluğu’na müracaat yapması esastır. Bunun dışında bir kurum ya da kuruluş Çin vizesi vermek üzere yetki sahibi şahıs değildir.

Çin Aile Ziyareti Vizesi 2023

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport: Geçerlilik vakti en az altı ay ve boş vize sayfası tespit edilen pasaportun aslı ve pasaportun fotoğrafının bulunduğu sayfanın fotokopisi.

Fotoğraf: 2 resim güncel olmak koşuluyla aka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.

Adli Sicil Arşiv Kaydı sorgulatılmalı ve ‘Sicil Kaydı Yoktur’ yazısının isimli ibraz edilmelidir. Adliyeden son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır.

İkametgâh Belgesi: Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen şahıslar ıslak imzalı ve mühürlü ikametgâh belgesi almalıdır.

Davetiye-Davetiye mektubunda Çin’e çağrı eden bireyin isim ve soy isim, telefon ve imzası olmalıdır. Davet edilen şahsın Çin’e gidiş amacı, varış tarihi, Çin’deki ikamet, ikamet vakti ve çağrı eden şahısla olan yakınlık durumu, giderlerin kaynağı belirtilmelidir. Çin’e çağrı eden şahsın nüfus cüzdan ya da pasaport fotokopisi ve ikamet tezkere fotokopisi evraklara eklenmiş olmalıdır.

Akraba İlişkisini Gösterir Belge: Başvuran şahıs ile çağrı eden şahıs arasındaki akraba temasını gösteren belgelerden evlilik cüzdanı, doğum belgesi, güvence kurumunun vermiş bulunduğu akraba teması gösteren belge ya da akraba temasını gösterir noter evrakının aslı ve fotokopisi gerekmektedir.

Banka Hesap Cüzdanı: Banka hesabında en az 5.000 USD bakiye olması gereklidir. Kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü alınmalıdır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen bireylerin ve çağrı eden bireylerin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına koyması gerekmektedir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Çin’den istikbal çağrı şahısların bulgularını detayları ile barındırmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar seyahat edecekleri tarihten bir ay evveline müracaatlarını yapabilirler. En çok ise 2 hafta kalaya müracaat gerçekleştirmek esastır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek amacıyla şahıslar vize merkezleri ile etkileşime geçebilirler.

Çin Aile Ziyareti Vizesi S.S.S

Çin Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Çin Aile Ziyareti vizesinin sonuçlanma süresi 5-10 iş günüdür. Uzun süreli vize kategorilerinden olan evlilik/aile birleşimi vize başvuruları yaklaşık 45-60 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Çin Aile Ziyareti Davetiye Nereden Alınır?

Davetiye Çin Göçmenlik Bürosundan alınmalıdır. Noter onaylı davetiyenin orjinalinin yanında fotokopisi de ibraz edilmelidir. Oturum izni belgesi: Davetiyeyi gönderen kişinin Çin oturma iznini kanıtlayan oturma izni belgesi sunulmalıdır.

Davetle Çin Aile Ziyareti Nasıl Alınır?

Davetiye Çin Yabancılar Şube onaylı olmalı ve davet edilen kişinin bilgileri eksiksiz yazılmalıdır. Başvuru sahibi seyahati esnasında davet belgesini yanında bulundurmalıdır. Seyahat Belgesi: Seyahat sonrasında da en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport ile başvuru tamamlanmalıdır.

Çin Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

Çin Ticari Vize İşlemleri Şartları (Değişti)

Çin ticari vize işlemleri

ÇİN TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

Çin Ticari Vize İşlemleri Hakkında Nedir?

Çin ticari vizesi, ülkeye ticari amaçlarla ya da iş gerekçesiyle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları amacıyla lüzumlu olan bir vize türüdür.

Ticari vizenin kapsamına fuarlara katılma, eğitimlere katılma, seminerlere katılma, kongrelere katılma gibi gerekçelerle ülkeye giriş gerçekleştirmek isteyen şahıslar de girmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Çin ticari vizesi şahıslara fuar vakti vaktinde verebiliriz. Bu vakit konsolosluk yetki sahibi şahıslarının tespit ettiği vaktiyle göre farklılık gösterebilir. Fakat şahıslar ticari vize alacakları vakit o ticari etkinlik vaktinde ülkede dolaşım hakkı bulunduğunu unutmamalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Çin ticari vizesi amacıyla şahıslar tüm evraklarını hazırlandığı takdirde Türkiye’de tespit edilen Çin Konsolosluğu’na müracaat yapabilirler. Başvuru esnasında tüm evrakların kusursuz olmasından emin olunmalıdır.

Çin Ticari Vize İşlemleri 2023

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Çin’de yapılacak olan ticari etkinliğin sahibi şirket doğrultusundan gönderilecek olan çağrıda tüm şirket verileri ayrıntılı olarak yer almalıdır. Bu bilgilerde doğru isimeler bulunması vizenin ret yanıtı almaması amacıyla mühimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Vize müracaat formu-Çin Ticari Vize müracaat amacıyla Çin Vize Başvuru Formu doldurulurken ilgi edilmesi lüzum en birtakım haller vardır.

Başvuru Forumu’nun ilgili ve kusursuz doldurulmasına ve formda beyan edilen bulguların seyahatin lüzumlarını ispatlayıcı belgelerle desteklenmesine özen gösterilmelidir.

Ticari Davetiye-Ticari vize ile Çin’e ticari seyahat etmek isteyen Türkiye umumi pasaport ya da üçüncü ülke umumi pasaporta sahip bireylerin 15.02.2016 tarihinden itibaren ‘’Yetkilendirilmiş Kurumlardan Davetiye Mektubu’’, ‘’Davetiye Onay Mektubu’’ ya da ‘’Yabancı Uzman Davetiye Mektubu’’ belgelerinin aslını ibraz etmeleri lüzum etmektedir.

Pasaport: Seyahat ardından ne az 6 ay geçerliliği ve varsa eski pasaportlar.

Davetiye: Çin’deki şirketin e-posta ile gönderdiği İstanbul Konsolosluğu’na hitaben yazdığı çağrı

Çin’deki şirketin ticari lisansı ve şirket yetki sahibi şahıssının kimlik fotokopisi. Hem de şirketin ticaret hacmi kaydı en az 10.000 USD.

Fotoğraf. 2 ismet 33×48 mm ölçülerinde arka fonu beyaz güncel fotoğraf.

Güncel tarihli şirket evraklar. Orijinal etkinlik belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi.

Nüfus kayıt örneğinin aslı ve kimlik fotokopisi.

Vize talep dilekçesi: Şirket sahibi doğrultusundan noter onaylı olmalıdır.

Noter onaylı beyanname: Şirket yetki sahibi şahıssa doğrultusundan bireyin çalıştığına dair beyanname.

Sabıka sicil kaydı: E-devlet üstünden alınabilmektedir.

İşe giriş bildirgesi.

SGK hizmet dökümü

Banka hesap dökümünün aslı, en az 3 aylık kaşeli ve imzalı en az 5.000 USD bakiyeli.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar katılacakları ticari etkinlik başlamasından evvelce seyahat tarihlerine bir ay kala en geç müracaat işlemlerini yapabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere şahıslar vize merkezleri ile etkileşim kurabilir ya da konsolosluk görevliler ile irtibata geçebilirler.

Çin Ticari Vize Soruları

Çin Ticari Vize Sonuçlanma Süresi Nedir?

Çin vizesi sonuçlanma süresi vize türlerine göre değişebilir, Kısa süreli Çin vizeleri 5 gün içinde sonuçlanmaktadır, uzun süreli vizelerde değerlendirme süresi daha uzun olabilir. Çin vizeleri hakkında Çin Büyükelçiliği sayfasından bilgi alınız.

Çin Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Çin Ticari Vizesi almak için yetkili vize başvuru merkezine ilgili evraklar teslim edilmelidir.

Çin Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Pasaport Çin Vize Başvuru Formu Çin Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Biometrik Fotoğraf Çin Ticari Vize Davet Mektubu Seyahat Sağlık Sigortası: Finansal Geliri Belgeleyen Evraklar İş/Mesleki Durumu Beyan Eden Belgeler Başvuranın Bağlı olduğu Şirketin Resmi Kimliğini İbraz Eden Belgeler Ticaret Sicil Gazetesi ya da Sicil Kaydı İmza Sirküleri fotokopisi Vergi Levhası Faaliyet Belgesi Seyahat Planını Destekleyici Belgeler Çin Ticari Vize amacıyla hotel rezervasyonu

Çin Vizesi Pasaport Vize Randevu

Çin Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Dünyanın en kalabalık nüfusuna ve Asya’nın en eski topraklarına ev sahipliği yapan ülkesi Çin, toplamda 9,6 milyon KM karelik alanda, 1,34 milyar insanın yaşadığı dev bir ülke. Yalnızca nüfusu ve kapladığı coğrafi alan ile değil, ticari anlamda da son 20 yıla damgasını vuran Çin, hem e-ticaret hem de üretimin merkezi konumunda.

Ülkemizden Çin’e yapılan yolculuklar, genel çerçevede ticari anlaşmalar, ithalat-ihracat ve çeşitli alışverişleri kapsarken, turizm amaçlı ve öğrenim amaçlı olarak da ülkeye seyahat gerçekleştiren ve gerçekleştirmeyi planlayan birçok insan mevcut.

Türkiye ile Çin’in ticaret merkezi şehirleri arasında, uçuş mesafesi ile ortalama 10 saatlik bir mesafe bulunuyor. Bu yolculuğu gerçekleştirmek için ise Çin vizesi almak durumundasınız.

Türkiye’den Çin’e gitmek isteyen Bordo Pasaportlu Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu mevcut (Hong Kong ve Makau özerk bölgeleri hariç). Bu işlem ise ortalama 7-15 gün arası sürmekte. Hong Kong ve Makau vize istemediği için bu bölgeye yapılan bir seyahat sonrası, Çin’e giriş yapabileceği bilgisi ise tamamen yanlış.

Çin Vize Randevusu Açıldı

Çin seyahati, günümüzde pek çok işyerinin çalışanlarına sağladığı imkânlar arasında yer alıyor. Bu imkân doğrultusunda ise Çin’den uygun fiyatlı ürünlerin ithalatı ve ticari anlaşmalar yapılması bekleniyor. Hâl böyle olunca da Türkiye ile Çin arasında ticari sebeple yaşanan bir seyahat yoğunluğu gerçekleşiyor. Ayrıca Çince öğrenmek isteyen ve burada eğitim almak isteyen pek çok öğrenci de sık sık öğrenim görmek adına Çin’i tercih ediyor. Bu gibi durumlarda, Çin vizesi almak ise zorunlu bir durum.

Çin vizesi olmadan Çin topraklarında yalnızca Hong Kong ve Makau bölgesine seyahat edebiliyorsunuz. Bu topraklara gerçekleştireceğiniz bir vizesiz seyahat durumunda, Çin’in diğer eyaletlerine giriş sağlamak için tekrar Türkiye’ye dönmeli ve Türkiye’den vize başvurusu gerçekleştirmelisiniz.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek ve öncesinde her türlü detayı yerine getirerek rahat bir Çin seyahati gerçekleştirmek istiyorsanız, Çin vize randevusu açıldı. Alacağınız bir Çin Konsolosluğu randevusu ile sorunsuzca Çin’e ulaşabilirsiniz. Vize merkezimiz, bu işlem için sizlerden desteğini esirgemeden, 7/24 hizmetinizde. Hemen şimdi iletişim kurarak, Çin vizesi detaylarını öğrenebilirsiniz.

Çin Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Aile birleşimi, basın mensubu, oturum izni, mesleki eğitim, öğrenci ve çalışma vizeleri, uzun süreli Çin vizesi olarak bilinen vize türleridir. Bu vizeler ile 180 gün ve 180 günden uzun sürecek seyahatlerinizi karşılamak amacı ile işlem yaptırabilirsiniz.

Kısacası, Çin vizesi uzun süreli alınabilen bir vizedir. Ancak, bu vize türüne sahip olmak adına, geçerli bir sebebiniz olması gerektiğini de unutmamak gerek. Öğrenci değişim programına bağlı uzun bir seyahat, Çin’de üniversite okumak, kalıcı olarak yerleşmek, aile birleşimi gerçekleştirmek ya da çalışma maksadıyla bulunmak, bu sebepler arasında yer alan geçerli nedenlerdir.

Çin vizesi almak adına vize başvuru merkezimize başvurarak, bu gibi niyetleriniz adına uzun süreli vizelerinizi, size sunacağımız kusursuz başvuru desteği ile elde edebilirsiniz. Bu sayede sizler aklınızı gereksiz prosedürler ve gereksiz bilgiler ile meşgul etmezken, biz sizler adına her türlü detayı düşünür ve sizden yalnızca 2 noktada destek isteriz. Bu noktalardan birisi Çin vizesi alabilmek adına gereken evraklarınızın eksiksiz tamamlanması iken, bir diğeri ise Çin Konsolosluğu randevunuza gelmenizdir.

Çin Vizesi Ücretleri Güncellendi

Çin’de yaşamak, Çin’de eğitim görmek, Çin’de ticari faaliyetler sürdürmek ya da Çin’e turistik bir gezi gerçekleştirmek… Sebebi her ne olursa olsun, Bordo Pasaport (Umuma mahsus) sahibiyseniz, Çin vizesi almak durumundasınız.

Çin’e vize almak için yapmanız gereken işlemler arasında, vize tipinize uygun gişe ya da online ödeme gerçekleştirmek de bulunuyor. Geçtiğimiz yılın fiyatlarının değiştiği ve 2023 yılının uygulandığı bu ortamda, Çin vizesi ücretleri güncellendi ve yürürlüğe girmiş oldu. Hali hazırda tek girişli, çift girişli ya da çok girişli vize tipleri, birbirlerinden ayrı olarak ücretlendiriliyor ve başvurunuza göre fiyatları belirleniyor. Çin vize ücretleri güncel listesi ise şu şekilde;

 • Tek Girişli 3 Aylık Vize – 58 $ (USD)
 • Çift Girişli 6 Aylık Vize – 87 $ (USD)
 • Çok Girişli 6 Aylık Vize – 116 $ (USD)
 • Çok Girişli 1 Yıllık Vize – 195 $ (USD)

İhtiyaç duymanız dahilinde, ek ücret karşılığında Ekspres Servis adı altında hizmet söz konusu olup, Çin vize işlemlerinizin bu doğrultuda hızlandırılabildiğini de bildirmek isteriz.

Çin Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Çin, Türk vatandaşları arasında Bordo Pasaport sahiplerine vize uygulamasını zorunlu koşuyor ve aynı zamanda Çin vizesi almak ortalama 7 gün ile 15 gün arasında sonuçlanıyor. Bu süreçte yapılan işlemler esnasında, başvuru alınması, başvuru incelenmesi, dosyaların bir araya getirilmesi, başvurunuzun hazırlanması gibi işlemler sağlanıyor ve yapacağınız konsolosluk harcı ödemesi sonrasında, Çin Konsolosluğu’ndan başvurunuz ile birlikte randevu alınıyor. Çin Konsolosluğu’nda gerçekleşecek olan vize randevu ve pasaport işlemleri sırasında, sizlere birkaç sorudan oluşan bir mülakat yapılıyor. Mülakat sonrasında ise vizenizin süresi belirlenerek tarafınıza bildiriliyor.

Tüm prosedürler esnasında, sizlerin sorumluluğu yalnızca evraklarınızın bir araya getirilmesi ve bize ulaştırılması olurken, son noktada mülakata girmeniz de zorunlu bir işlem olarak, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından şart koşuluyor. Randevu sonrasında sizler evinizin ya da işinizin yolunu tutarken, bizler ise pasaportunuzun hazır olma sürecini takip etmeye devam ediyoruz. Hazırlanan pasaportunuza ait vize kontrollerini sağladıktan sonra, tarafınıza istediğiniz adrese ulaştırmak üzere pasaportunuzu gönderiyor ve sizlere iyi yolculuklar dilemekten mutluluk duyuyoruz.

Çin Vizesi Pasaport Vize Randevu S.S.S

Çin Vize Randevu Nasıl Alınır?

Ankara Çin Büyükelçiliği ve Çin Konsoloslukları randevu çevrim içi randevu sisteminden alınır. Randevu başvuru sahibi tarafından şahsen alınabilir.

Çin vizesi için nereye başvurulur?

Çin’in Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu bulunuyor. Yakınlık durumunuza göre bunlardan birine vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu kendiniz yapabileceğiniz gibi herhangi bir yetkili acente aracılığıyla da başvurabilirsiniz.

Çin Vize ve Randevu Almak Kolay mı?

Çin vizesi almak, Çin vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilmesine rağmen alınması zor bir vizedir. Türkiye vatandaşları Çin Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Çin vizelerini alabilirler.

Çin Turist Vize sayfamızı ziyaret ediniz.